yazarların 3 büyükşehir 31 mart yerel seçim tahminleri

yerel seçim tahminim şu şekilde, her ne kadar bir gezici araştırma kadar fark açmasam da istanbul hariç ak partinin kaybedeceğini düşünüyorum.

 1. istanbul için; cumhur %48 – millet %46
 2. ankara millet %54 – cumhur %42
 3. izmir millet %65 – cumhur %35

Leave your vote

4 oy
+1 Eksi oy

“yazarların 3 büyükşehir 31 mart yerel seçim tahminleri” için 3 yorum

 1. 3 ili de millet ittifakının alacağını düşünüyorum, oy tahmini yapamasam da.

  şöyle de bir gerçek var 24 hazirandan önce patates ve soğan fiyatları konuşuyorduk, herkes doların 5 euronun 6 olmasından şikayet ediyordu, sonuç malum.

  anadolunun ilçeleri, kasabaları bunlarla gerçekten ilgilenmiyor, tulum oy çıkartıyorlar; fakat iş hem yerel seçime hem de büyük şehirlere gelince durumun biraz daha değişeceğini düşünüyorum.

 2. memleketten yazmaktayım, yukarıdaki Anadolu tespitlerine katılıyorum,

  en fazla büyükşehirler için sürprizlerden bahsedebilir,

  insanların büyük çoğunluğu ciddi anlamda dünyanın türkiyeyi özellikle istemeyip sevmediğine inanıyor, geri kalan tüm dünya ülkeleri özellikle birbirlerini seviyormuş gibi???

  İstanbul sonuç olarak bağcılar, esenyurt, gaziosmanpaşa tarzı blok oy çıkan yerlere sahip ve buralar ciddi anlamda kalabalık ilçeler, yani büyükşehir için olay aşağı yukarı belli,

  ankara için ise mansur yavaş geçen seçimde nasıl direkten döndüyse bu dönem o yerden başladı seçime ve çok ilerlediğini düşünüyorum, ankara ve izmir kesinlikle millet; İstanbul da bir o kadar cumhur.

Bir cevap yazın