tanzim satışlar

Üreticiden  direkt tüketiciye  mantığıyla  LUXURY İŞPORTA . 

Her semtte Halk Ekmek

Her semtte  Manav

Her semtte  temizlik ürünleri

Her semtte  Benzin İstasyonu, coming soon!

Leave your vote

5 oy
+1 Eksi oy

“tanzim satışlar” için 11 yorum

 1. devletin bazı ürünleri kontrol amacıyla satması mantıklı tabi ki ama tüm pazarı 3 süper markete devredince fiyatların nasıl kontrol edilemediğini iyice görmüştür yetkililer, tabii görmek isterse.

  o sıradaki kişiler fikirlerini ve duruşlarını değiştirmediği müddetçe daha çok temel gıda ve ihtiyaç sırasına girerler.

  öğrenecekler, yaşaya yaşaya.

 2. Devletimizin üretimde maliyeti düşürme çabası, üretime teşvik ettirmekyerine halka şirin gözükmek için günü kurtarmak adına atmış olduğu adım. 1 örnek verelim ıspanak 6 lira pazarda tanzim de 4 TL yine pahalı yine pahalı. Üretim ekonomisine döneriz bir gün umarım.

  1. Maalesef üretim maliyetleri düşürmek adına bir sey yapmıyor adamlar, işin başına değil sonuna odaklanılmasidir işte bu tanzimler …

 3. Halk bakliyat da eklenecek yakında listeye, reis duyurdu.

  O değil de şimdi marketler, kucuk esnaf, manav, bakkal ne düşünüyor onu merak ediyorum, hayır eskiden düşman dış güçler dış mihraklardi bugün tüccar ve esnaf kesiminden resmen.

  1
  1
 4. bence bir şeyi kaçırıyoruz ya. Tamam ülke ekonomisi kötü, hayat pahalı. lakin şunu da kabul edelim patates ,soğan 4 kilo 3 lira da olsa gidip oralarda saatlerce kuyrukta bekleyecek bir toplumsal yapıya sahibiz. Ne kadar zengin olsak da(ki hiç değiliz) bedava (ucuz olan ) her zaman daha çekici.

 5. 21. yüzyılda ülkede meyve-sebze almak için kilometrelerce kuyruk oluşturan satışlardır.
  gerçi sitemi satışlara değil de işi bu duruma getirenlere etmek lazım.
  söylemeden geçemeyeceğim, akp’nin sürekli eleştirdiği chp’nin yıllar önceki politikasına tutunmuş olması da trajikomiktir.
  hep ileri güzel ülkem..

 6. bu kadar saçma bir uygulama olamaz. kalıcı değil geçici çözüm bu, ancak günü kurtarır. zaten seçimlerden sonra olmayacak bu uygulama. bu soğukta insanları saatlerce kuyrukta bekletmek her şeyden önce ayıptır. patates soğan için kuyrukta bekliyorsa bu millet, gerçekten bitmişiz demektir. çiftçiyi, üreticiyi desteklemeden olmaz bu iş. yerli tohum ekimine kota koyarsan ve hatta bazılarının ekimine izin vermezsen, mazotu gübreyi çiftçinin alamayacağı fiyata çekersen, sen zaten devlet olarak tarımı bombaladın demektir. yerli tohum diye bir şey kalmadı. yanlış tarım politikası demek komik olur bu resmen bilinçli olarak tarımı bitirme girişimidir. Soner Yalçın’ın Saklı Seçilmişler kitabında hepsi tek tek belgeli olarak anlatılıyor, okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın