Netflix sinemayı bitirir mi?

Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin dün akşam Netflix’te yayımlandı ve tartışmalar da başlamış oldu.

İki haftada toplam 2 milyon 579 bin 230 seyirciye ulaşan filmin, henüz vizyonu tamamlamadan dijital platformda yer alması tepki çekti.

Sinema salonu sahiplerinin “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmini “vizyondan kaldırmak” istediği dedikodusu yayıldı.

Sizce durum nedir ey kafacılar?

Leave your vote

2 oy
+1 Eksi oy

“Netflix sinemayı bitirir mi?” için 15 yorum

 1. ben de filmin tahmin edilenden geç vizyona girdiğini ve Netflixle olan anlaşmanın tarihinin de çok önceden belirli olduğunu ve değiştirilemediğini okudum.

  hoş doğru mu bilemiyorum tabi ama bence doğru değilse bile filmin Netflix gibi digital bir platforma satılması film için daha kazançlı geldi bana. bilemiyorum altan..

  başlıkta sorduğun soruya gelirsek sevgili kafadar, benim açımdan filmlerin netflixe gelmesi net sinemayı bitirir. yeni çıkan ve merak ettiğin filmleri evinde zamanlama sınırı olmadan istediğin zaman izlemek çok güzel olacaktır. ayrıca netflix in sunduğu diğer diziler, belgeseller ve belki de en önemlisi altyazı seçenekleri paha biçilemez!😃

 2. sinemada 45 dk reklam ile izlememek için bile netflix tercih ederim sanırım ama mesele ambiyansa geldiğinde karşılaştırmak doğru değil, bu aşamada sinema çok önde.

  günümüzde teknolojiye yenilmeyen sektör kalmadı resmen, 25 TL’Ye bilet satan mars düşünsün gerisini, bence güzel bir girişim ve tepki diyelim, herkes elindeki kartları iyi okur!

  1. küçük şehirlerde durum daha rahat aslında haklısın ama İstanbul’da kaliteli bir film izlemek için 35-30 TL veriyorsun ve de AVM kalabalığı, otopark vs vs dert yani…

  1. evde boş bir duvarın ve karşısında da rahatça uzanabileceğin bir koltuğun varsa harika bir fikirmiş 😄

Bir cevap yazın