Gelecegin meslek dalları

Arkadaşlar maglum günümüzde artık üniversite mezunu olmak çok  fark etmiyo gerçekten is yapacak güzel bölümler fark yaratır hiç işlev kaybetmeyecek bölümler yazılım , bilgisayar mühendisliği gibi düşünüyorum.Cunku teknoloji çağı ve artık hersey bilgisayardan yapılıyor. Bu arada üniversite bitikten sonra sunu gördüm ki 4 yıllık sıradan bölüm okumaktansa 2 yıllık mezun olduğunda is yapacağın birçok bölüm var. 

Leave your vote

1 oy
+1 Eksi oy

“Gelecegin meslek dalları” için 6 yorum

  1. Özellikle zanaat tarzı iş yapanlar için bence bu tamamen bir hayat gerçeği, 2 yılda bir zanaat edinip çok kolay minnet etmeden hayat idame ettirebiliyorlar ve geleceği dönük için hepimizin ortak kanaatidir zaten yazılım ve internet teknolojilerinin her sektörde çok büyük pay sahibi olacağı, ne kadar yetkin olursak o kadar kar gerçekten.

  2. her ile bir üniversite, her ilçeye bir myo ile 4 üniversite okumak anlamsızlaşmıştır, bu yazdıklarınızın temel sebebi budur; herkes aynı diplomaya sahip olunca bir kıymeti kalmadı ne yazık ki ortalık öğretmen doldu mesela, fen-edebiyat mezunları ne iş yapıyor bugün?

  3. bu başlıktan sonra geleceğin mesleğini açıklıyorum, BOŞ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ! 😀

    şaka bir yana ben bilgisayar mezunuyum ve işsizim. biz okula başlarken hocalarımız sizi kandırmışlar bilgisayarda gelecek falan yok yok yakınken evinize dönün diye açık açık uyarmıştı. ne kadar haklı olduklarını iş ararken anladım…

Bir cevap yazın